Jak obrazy na płótnie kwiatów odmienią wnętrze domu

Motyw kwiatów w malarstwie nie jest niczym nowym. Od starożytności po współczesność motywy kwiatowe występowały w rzeźbie, architektonicznych elementach dekoracyjnych i oczywiście w malarstwie. Prawdziwe piękno kwiatów wyeksponowali dopiero malarze XIX wieku. Słynne Nenufary Moneta i Słoneczniki Van Gogha, są podziwiane do dziś.
W ciągu tych wszystkich lat obrazy stopniowo przechodziły z galerii do domów zwykłych ludzi, by je ozdabiać i stanowić o ich statusie materialnym.
Obecnie obrazy to najpopularniejszy i najbardziej tradycyjny sposób ozdobienia wnętrza naszego domu. A obrazy na płótnie kwiatów mają wyjątkowe walory estetyczne.

Format i kolor

Obrazy na płótnie z motywem kwiatowym można zawiesić w wielu różnych miejscach w domu.
Jeżeli wybierzemy za motyw przewodni na przykład kwiaty polne czyli maki, chabry, niezapominajki i stokrotki z dodatkiem zielonych traw, to efekt będzie oszałamiający.
Obrazy na płótnie kwiatów w salonie powinny mieć dość zdecydowaną kolorystykę i stosunkowo duży format. Maki lub chabry byłyby świetne. Będą mocnym akcentem. Zmienią klimat pomieszczenia. Do nich można dopasować pozostałe dodatki. Salon będzie wyglądał pięknie.
W sypialni dobrze będą wyglądały obrazy o delikatniejszych, wyciszonych barwach. Wymiary też mogą być większe. Lub można powiesić tryptyk. Stokrotki albo niezapominajki będą świetne.
W pozostałej części domu dobrze będą wyglądały obrazy na płótnie kwiatów w mniejszych rozmiarach. Zestawy kwiatów mogą być dowolne.
Kwiaty polne mają ciekawą kolorystykę w połączeniu z zielenią traw.
Wprowadzą do domu ciepły, barwny klimat.