Jak zamontować plakat

Plakaty od lat cieszą się coraz większą popularnością i szturmem zdobywają ściany nie tylko w nowoczesnych, ale też w tradycyjnych wnętrzach. Kiedyś kojarzone ze stronami wyrwanymi z kolorowych magazynów, dziś mogą być prawdziwymi dziełami sztuki i nadawać wnętrzom unikalnego charakteru. Pozostaje tylko dobrać odpowiednie mocowanie, by móc podziwiać wybraną grafikę.

Jak zamontować plakat na ścianie?

Kilkanaście lat temu najbardziej popularnym sposobem montażu plakatów na ścianie było ich przyklejanie za pomocą taśmy klejącej. Na szczęście te czasy dawno już minęły i dziś dostępnych jest wiele dużo lepiej dopasowanych rozwiązań. Do podstawowych, dość popularnych, należy montaż z użyciem tak zwanych antyram, czyli tafli szkła zabezpieczającej plakat. Znaleźć można również bardzo ciekawe rozwiązania, jakimi są wieszaki na plakaty.

Montaż z użyciem wieszaków

Wieszaki są bardzo wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na szybką i relatywnie niedrogą oprawę plakatu. Z ich pomocą, z łatwością można zawiesić na ścianie każdy plakat, który dodatkowo zyska dyskretne obramowanie, nieodwracające uwagi od treści przedstawionej na grafice. Wieszaki na plakaty będą idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na tym, by nie przytłaczać samego plakatu ani nie tworzyć aranżacji zbyt dominującej na ścianie. Wieszaki występują w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy wariant idealnie dopasowany do naszego wnętrza.