Dom z garażem: na co zwrócić uwagę?

Dom z garażem: na co zwrócić uwagę?

Garaż połączony z domem jest praktycznym i bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. W wielu miejscowościach pojawia się on znacznie częściej, niż garaż wolnostojący lub wiata garażowa. Co sprawia, że tak wiele osób stawia na takie połączenie?

Garaż połączony z domem: kiedy to się opłaca?

Mniejsza działka, domki w zabudowie szeregowej lub troska o maksymalny komfort – oto główne powody, dla których tak wiele osób decyduje się postawić na garaż wbudowany w bryłę domu. Jego walory można docenić w okresie zimowym, kiedy przechodzenie pomiędzy garażem a częścią mieszkalną nie wymaga wychodzenia na dwór, oraz wtedy, gdy chce się powierzchnię nad garażem zaadaptować jako poddasze o użytkowym charakterze, ściśle połączone z domem. W przypadku połączenia garażu i domu w jednej bryle, można też część większego garażu wykorzystywać jako schowek na sprzęty i drobiazgi, które chwilowo w domu są zbędne. Dzięki temu garaż staje się nie tylko miejscem do bezpiecznego przechowywania samochodu, ale i praktycznym przedłużeniem domu.

Na co warto zwrócić uwagę przy projektowaniu tego garażu?

Aby garaż wbudowany w bryłę domu był pomieszczeniem funkcjonalnym, na etapie projektowania garażu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim o połączeniu garażu z domem należy zdecydować się jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Należy też przygotować odpowiedni projekt garażu, uwzględniając kilka istotnych kwestii. W jaki sposób garaż ma być połączony z domem? Czy znajdzie się on na poziomie parteru, czy na wysokości piwnicy?

Na co warto zwrócić uwagę przy projektowaniu tego garażu?

Sprawdź realizację projektu >>

Przy projektowaniu takiego garażu należy też zwrócić szczególną uwagę na wentylację. W chwili, gdy dom i garaż są ze sobą ściśle połączone, o ochronę przed spalinami należy zadbać w szczególny sposób. Przy takim garażu warto też w porę zadbać o swe bezpieczeństwo, a dokładniej o zabezpieczenie okien garażowych przed włamywaczami. Specjaliści zajmujący się ochroną twierdzą, iż to właśnie one są najsłabszymi punktami, do których złodzieje mają szczególną słabość.