Obrazy na ścianę w formie tryptyku – czy to się sprawdza?

Urządzając własne mieszkanie, lubimy otaczać się różnymi przedmiotami. Niektórzy z nas gromadzą rzeczy, inni przywykli do minimalizmu. Niemniej jednak praktycznie w każdym domu ściany przyozdobione są obrazami. Najczęściej są to malownicze krajobrazy, które dobrze współgrają z wnętrzem bez względu na jego styl. W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają tryptyki. Czym one są i czy warto powiesić je w swoim domu?

Co to jest tryptyk?

Tryptyk jak sama nazwa wskazuje, jest to trzyczęściowy obraz. Jego historia sięga średniowiecznej sztuki sakralnej. Obrazy ołtarzowe składały się wtedy z głównej części środkowej i dwóch bocznych skrzydeł.

Współcześnie nazwa „tryptyk” obejmuje również obraz bazujący na więcej niż trzech modułach. Są one osobnymi kadrami lub tworzą jedną, logiczną całość. Obraz możemy stworzyć na podstawie własnych fotografii, grafik lub znanych dzieł sztuki. Najlepiej sprawdzają się tu krajobrazy. Wyobraźmy sobie zatem wodospad, las lub zachód słońca w postaci wielomodułowego obrazu w naszym salonie, czy sypialni. Brzmi dobrze? Poznajmy zatem jego zalety!

Dlaczego warto zainwestować w tryptyk?

Gdy przeprowadzamy się do nowego mieszkania i chcemy urządzić je w inny sposób, a nasze dotychczasowe malowidła naścienne nie pasują do obecnej aranżacji, postawmy na coś innowacyjnego! Obrazy na ścianę krajobrazy w formie tryptyku będą stanowić oryginalny element dekoracyjny naszego mieszkania. Zamiast zapełniać ściany kilkoma obrazami, możemy zadowolić się jednym, ale jakże awangardowym i efektownym!