Modny i stylowe plafon drewniany do każdego wnętrza

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na naturalne materiały, dlatego też plafony drewniane cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Oryginalny plafon drewniany wbrew pozorom można zamontować nie tylko na suficie, ale również na ścianie.

Dla kogo?

Plafon drewniany jest idealnym wyborem przede wszystkim w przypadku niskich pomieszczeń, w których nie można skorzystać z dobrodziejstwa tradycyjnych lamp wiszących. Eleganckie żyrandole co prawda prezentują się bardzo okazale, ale niestety zajmują one sporo cennego miejsca. Oryginalny plafon wykonany z wysokiej jakości drewna doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w jadalni albo w łazience. Wspomniane plafony ścienne, można wykorzystać na przykład jako podświetlenie kabiny prysznicowej.

Oryginalny i niepowtarzalny design

Plafony drewniane cenione są nie tylko za swoje walory funkcjonalne i użytkowe, ale również za design. Plafony drewniane doskonale komponują się ze szkłem mlecznym albo szkłem mrożonym. Plafony nie przytłaczają pomieszczeń i co najważniejsze doskonale nadają się do każdego wnętrza. Olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z bardzo szerokiej i różnorodnej oferty. Plafony drewniane dostępne są w wielu różnych kształtach, kolorach i wzorach. Największym zainteresowaniem cieszą się nie tylko plafony okrągłe i kwadratowe, ale również modele z całkowicie płaską kopułą.

Efektywne oświetlenie dla wymagających

Jedną z kluczowych zalet plafon drewno jest to, że oferują one rozproszone światło. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma problemu z głębokimi cieniami, dzięki czemu światło łagodnie oświetla pomieszczenie. W zależności od potrzeby w plafonach można zainstalować jedno albo kilka źródeł światła. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne plafony LED, które zapewniają wbrew pozorom dość modne źródło światła, przy doskonałych parametrach jeżeli chodzi o energooszczędność. Światło LED jest bardzo przyjemne w odbiorze dla oczu.

Nowoczesne czy klasyczne plafony

Plafon drewniany może występować w klasycznej odsłonie, jak i również może przybrać zdecydowanie bardziej futurystyczny design. Designerskie plafony doskonale podkreślają wystrój nowoczesnych wnętrz. Godne polecenia są lampy o nieregularnym kształcie, które posiadają asymetryczny kąt nachylenia. Jeżeli chodzi o klasyczne plafony, to wyróżniają się one zdecydowanie bardziej masywniejszą budową i ciekawym wzornictwem. Godne polecenia są plafony w klasycznym rzymskim stylu. Drewniane obramowanie może być dodatkowo pozłacane, dzięki czemu prezentować będzie się bardzo okazale.