Wnętrza nowoczesne i retro z jednym wspólnym elementem – obrazy czarno białe

Miłośników monochromatycznych obrazów i fotografii jest tak samo dużo jak i przeciwników. Nie można jednak zaprzeczyć, że obrazy czarno białe mają swój urok i zdecydowanie dodają stylu oraz elegancji każdemu wnętrzu – zarówno nowoczesnemu jak i retro.


Obrazy czarno białe i nowoczesne wnętrza

W nowoczesnych aranżacjach jest zwykle nieco minimalistycznie, choć oczywiście nie zawsze. Meble oraz niezbędne sprzęty mają bardziej nowoczesne kształty i raczej dominują tam proste i geometryczne wzory. Podobnie jest z materiałem, z jakiego wykonane są meble. Często jest to stal oraz tworzywa sztuczne, które są lekkie i funkcjonalne, a zarazem eleganckie. Nie brak tam również szkła czy skórzanych tapicerek. Do takiego wnętrza, które zwykle także utrzymane jest w klasycznej kolorystyce, czyli bieli, czerni i szarościach, obrazy czarno białe to wyjątkowe dopełnienie. Nie dość, że idealnie się komponują, to dodają również elegancji.


Wnętrza retro i obrazy czarno białe

Wnętrza retro są zazwyczaj przeciwieństwem nowoczesnych stylizacji. Choć nie brakuje tam również mebli z elementami metalowymi, to są one znacznie bardziej dekoracyjne i delikatne. To głównie drewno w ciepłych barwach jest głównym komponentem takich aranżacji. Panuje tam również zupełnie inna kolorystyka – jasne, stonowane kolory oraz ciepłe barwy, które dodają przytulności i sielskości. Na takich ścianach dodatki w postaci obrazów czarno białych to dodatkowy element dekoracyjny, który wyjątkowo dopełnia to rodzinne wnętrze. Można zaszaleć z ilością – wnętrza retro raczej nie należą do minimalistycznych.