Projekty domów tanich w budowie

Projekty domów tanich w budowie

Tani dom w budowie

Marzeniem wielu ludzi jest wybudować własny dom bez nadwyrężenia portfela. Skąd przeciętny Kowalski, nie posiadając fachowej wiedzy ma wiedzieć jaki projekt domu wybrać, aby nie przepłacić? Okazuje się, że nie jest to aż tak skomplikowane zadanie jakby mogło się wydawać. Co ważne można to zrobić posiłkując się tylko wiedzą internetową.

Mały lub tani nie znaczy gorszy

Projekty małych domów czy projekty domów tanich w budowie mają swoje zalety . Taki budynek wcale nie musi tracić na estetyce czy konstrukcji. Okazuje się, że również użytkowanie takiego domu nie musi być drogie. Najważniejsze to poszukiwać prostych rozwiązań architektonicznych, projektów o nieskomplikowanej bryle bez podpiwniczenia i  z dachem dwuspadowym lub płaskim.

Co wpływa na koszt budowy?

Mały lub tani nie znaczy gorszyGłównym czynnikiem wpływającym na koszt inwestycji jest wybór projektu, zakup materiałów oraz dobór firm budowlanych, wykonujących usługi. A oto najbardziej istotne koszty, które powinien wziąć pod uwagę inwestor, poszukując projektu:

  • Typ konstrukcji
  • Rodzaj i jakość użytych materiałów budowlanych
  • Podpiwniczenie lub jego brak
  • Typ fundamentów
  • Typ stolarki
  • Rodzaj dachu
  • Materiały wykończeniowe

Wybór projektu a koszty inwestycji

Już sam wybór projektu może przyczynić się do oszczędności lub poniesienia zbyt dużych nakładów finansowych. Dlatego warto szukać gotowych projektów tanich w budowie zamiast zlecać pracowniom architektonicznym wykonanie indywidualnego projektu. W internecie można znaleźć naprawdę szeroki wachlarz gotowych propozycji, o zróżnicowanym stylu, które także można ostatecznie modyfikować. Częstym błędem inwestorów jest budowanie zbyt dużego metrażu, za który trzeba zapłacić już na etapie budowy oraz w przyszłości ponosząc regularne opłaty (rachunki za ogrzewanie czy też ewentualne remonty). Dlatego należy zastanowić się już na tym etapie czego tak naprawdę potrzebujemy, co jest nam niezbędne i jaki budynek spełni nasze oczekiwania. Warto maksymalnie ograniczyć elementy dekoracyjne, które generują dodatkowe koszty. Nieskomplikowana sylwetka wpisze się w każdy krajobraz, a prosty układ pomieszczeń będzie łatwiejszy w aranżacji. Również sposób wykończenia nie musi być nad wyraz ekstrawagancki, ponieważ ten etap budowy może pochłaniać nawet do 40% kosztów.