Oryginalne obrazy, którymi wyrazisz siebie

Poszukujesz sposobów na nadanie swojemu domowi unikatowego, klimatycznego charakteru? Jesteś miłośnikiem sztuki, który ceni nieoczywiste rozwiązania? A może chcesz znaleźć stylowe elementy wystroju, które wyrażą twój indywidualizm, a zarazem stoją w zgodzie z najświeższymi trendami? Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – poznaj styl boho!

Boho, czyli bohema

Nazwa stylu wywodzi się ze słowa „bohema”, od wieków oznaczającego awangardowych artystów, dla których najważniejsze było wyrażenie siebie poprzez sztukę, w oderwaniu od utartych konwenansów. Dlatego przykuwające uwagę obrazy w stylu boho charakteryzuje różnorodność – nie sposób znaleźć dwóch takich samych dzieł. Jednak to, co wspólne dla tych – najczęściej abstrakcyjnych – kompozycji, to forma pełna emocji i zaskakujących powiązań. Tryskające barwami obrazy charakteryzuje również eklektyzm – artyści najczęściej czerpią z motywów ludowych, można także znaleźć elementy oniryczne i surrealistyczne, a nawet odwołania do kubizmu.

Obrazy na płótnie i szkle dla różnych rodzajów wystroju

Różnorodność obrazów w stylu boho sprawia, że wkomponują się one w każdy styl wystroju. Dzieła inspirowane stylem boho świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach rustykalnych, jak i industrialnych. Jeśli jesteś miłośnikiem innych kierunków architektury wnętrz – np. stylu szwedzkiego bądź klasycznego – również bez trudu znajdziesz odpowiedni obraz, który sprawi, że Twoje mieszkanie będzie jeszcze lepiej odpowiadać Twojemu indywidualnemu charakterowi.