Zegary ścienne – czy wielkość ma znaczenie?

To jak duży zegar ścienny wybierzemy, zależy głównie od tego, czy ma on wskazywać jedynie godzinę, czy pełnić również funkcję ozdobną. W drugim przypadku jest to świetny sposób na zagospodarowanie wolnego miejsca na ścianie w wielu pomieszczeniach.

Duże zegary ścienne idealne do salonu

Miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu to zazwyczaj salon. Powinien być on zaaranżowany w taki sposób, aby każdy czuł się tam komfortowo. Dopełnieniem tej wygody jest właśnie zegar ścienny. Wskazuje on nie tylko czas, ale także urozmaica wnętrze, co wpływa na jego elegancki wygląd.

Duży zegar to także świetna opcja dla osób mających problem ze wzrokiem. Pozwala to na lepszą widoczność, głównie u ludzi, którzy często z powodów zdrowotnych nie mogą podejść blisko zegara. Takie rozwiązanie najlepiej się sprawdza w domu osób starszych.

Możliwość ustalenia wielkość podczas montażu

Kupując zegary ścienne do samodzielnego montażu dokładny rozmiar, ustalamy sami. Jeżeli zakupimy zestaw, gdzie musimy przykleić każdą cyfrę i wskazówki możemy mieć wpływ na to, jak duży on, będzie.

Wraz z zakupionym urządzeniem dostajemy specjalny szablon, według którego mocujemy poszczególne elementy. Pozwala to na regulację odległości cyfry od środka zegara, a tym samym widzimy rzeczywisty obraz.

Jeżeli już wyznaczymy dokładne odległości, możemy przystąpić do montażu zegara. Jest to bardzo prosta czynność, która wymaga jedynie skupienia i precyzji. Warto przed rozpoczęciem pracy ustalić konkretną wielkość, ponieważ jeżeli już przykleimy cyfry nie, będzie, można nic zmienić.