Jak rozweselić ściany w pokoju dziecka?

Wszyscy rodzice chcą, by ich dzieci dobrze czuły się w swoich pokojach. Ściany w pokoju dziecka nie muszą być białe i nudne. Tapety dla dzieci to rozwiązanie, które sprawi, że pokój będzie ciekawy, radosny i bajkowy. Jak wybrać tapetę dla mniejszych i większych dzieci?

Oaza maluszka

Pokoje małych dzieci muszą być jasne, radosne i kolorowe. Wybierając tapety dziecięce warto zwrócić uwagę na tapety, których bohaterami są postacie bajkowe. Myszka Miki, jednorożce, czy bohaterki Krainy Lodu to postacie, które ożywią każdy dziecinny pokój.

Tapeta dziecięca z chmurkami, gwiazdkami, czy słoneczkiem jest bardzo wdzięcznym motywem, który z każdego pokoju zrobi bajkowy świat, w którym zabawa to czysta przyjemność.

Bardzo ciekawym trendem są biało-czarne tapety dziecięce. Wzory na których są misie, króliczki, czy samochody idealnie będą pasowały do pokoju, który jest zaaranżowany w skandynawskim stylu. W połączeniu z białymi meblami będą stanowiły elegancki pokój maluszka. W takim pomieszczeniu kolorowe zabawki będą wyglądały uroczo.

Tapeta dziecięca dla chłopca może mieć motyw samochodów, piłkarzy, czy mapy świata utworzonej z napisów. Pomagając wybrać tapetę do swojego pokoju dziecko poczuje, że ma wpływ na wygląd swojego azylu, dzięki temu będzie czuło się w pokoju dobrze i bezpiecznie.

A co dla nastolatka?

Urządzenie pokoju starszych dzieci jest trudniejsze niż aranżacja pokoju maluszka. Tutaj już trzeba wsłuchać się w to, co proponują nastolatki oraz uwzględnić ich zainteresowania.

Tapety dla dziewczyn często mają motywy zwierząt, tancerek, czy ukochanych miast. Ciekawa i awangardowa jest tapeta z napisami. Mogą to być motywujące cytaty, czy napisy, które przypominają graffiti bądź komiksowe „dymki”.

Nie tylko tapety dla dziewczyn mają bardzo ciekawe wzory. Chłopcy mogą wybrać tapetę, która jest mapą świata, komiksowym obrazem, czy wygląda jak pośpieszne gryzmoły nastolatka.