Wymarzony salon

ozdoby na ścianę do salonu

W każdym domu są pomieszczenia, które są na widoku gości i takie do których goście nie zaglądają. W tej pierwszej kategorii z całą pewnością jest salon. To miejsce gdzie przyjmujemy gości, wyprawiamy uroczystości lub po prostu odpoczywamy. Dlatego zależy nam, aby salon prezentował się jak najlepiej. Zazwyczaj pierwsze co rzuca się w oczy to ściany. Do najpopularniejszych ozdób na ścianach zaliczymy obrazy, zdjęcia i tapety. Jest jednak wiele innych ciekawych dekoracji.

Dekoracje na ścianach w salonie

Bardzo popularnymi motywami na ścianach jest beton oraz kamień naturalny. Jedno i drugie rozwiązanie doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Dostępne są one w naturalnych kolorach. Beton dostępny jest w wielu różnych wielkościach i kształtach. Tego rodzaju ozdoby na ścianę do salonu warto jest podświetlić. Dzięki temu zyskamy ciekawą aranżację.

Naklejki i tapety

Jednym z najczęściej spotykanych elementów są tapety. Można jednak wykorzystać je w sposób nieszablonowy. Naklejając tylko po kawałku, a na około okleić je ramką. Wówczas uzyskamy swego rodzaju obraz.

Drugim pomysłem związanym z oklejaniem ścian są naklejki. Wybór ich jest bardzo duży. Znajdziemy wiele różnych wzorów i napisów. Zaletą tego rozwiązania jest to, że szybko możemy zakryć dużą część ściany. Jeżeli dekoracja nam się znudzi, to łatwo możemy ją ściągnąć lub zamienić na inną. ozdoby na ścianę do salonu

Drewniane panele

Kolejnym ciekawym pomysłem na dekoracje są panel drewniane. Robią one podobne wrażenie jak trójwymiarowe płytki w łazience. Panele można dopasować kolorystycznie do wnętrza naszego salonu. Idealnie komponują się z jasnymi kolorami. Jeżeli zajdzie taka potrzeba można je przyciemnić bejcą.

Drugim podobny rozwiązaniem są drewnopodobne płytki. Oprócz koloru mają one strukturę drewna. Inną odmianą są płytki drewnopodobne, ale wykonane z betonu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na sam koniec zostają jeszcze najbardziej tradycyjne sposoby dekorowania ścian w salonie. Mogą to być grafiki, które doskonale sprawdzają się w nowoczesnych salonach. Dobrze pasowały będą również czarno białe plakaty.

Pomysłów na dekoracje ścian jest dużo i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.