Domy z płaskim dachem- dlaczego warto się na nie zdecydować?

domy z płaskim dachem

Domy z płaskim dachem zyskują coraz większą popularność. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim nowoczesny i nietuzinkowy wygląd, który skutecznie wyróżnia taki budynek na tle pozostałych. Taki dach posiada niewielki kąt nachylenia oscylujący w graniach 3-12 stopni. Jest to niezbędne do tego, aby uniknąć problemów z zalegającą pokrywą śnieżną zimą. Dach płaski jest także jednocześnie stropem najwyższej kondygnacji, dlatego musi być odpowiednio wzmocniony.

Domy z płaskim dachem- jaki projekt wybrać?

Wyróżnia się kilka rodzajów dachów płaskich. Jednym z nich jest dach wentylowany. Charakteryzuje się on występowaniem szczeliny pomiędzy elementem nośnym, a pokryciem dachowym. Woda odprowadzana jest z niego grawitacyjnie. Dach płaski niewentylowany wyróżnia się tym, że nie posiada on szczeliny. Wszystkie jego warstwy mocno do siebie przylegają, tworząc spójną całość. Jest zdecydowanie najłatwiejszy do wykonania rodzaj dachu. Można także zdecydować się na wybór projektu domu z płaskim dachem niewentylowanym odwróconym. Posiada on odwróconą budowę i stosuje się go przede wszystkim w przypadku zielonych dachów lub tarasów użytkowych.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z płaskim dachem?

Taki dach jest przede wszystkim mniej pracochłonny oraz mniej kosztowny niż ma to miejsce w przypadku budynków z tradycyjnym dachem. Jest on także odporny na działanie nawet najsilniejszych wiatrów, gdyż nie są one w stanie zerwać poszycia. Jeśli jest on dobrze zaprojektowany oraz wykonany pozwala także na znaczną redukcję strat ciepła. Nadaje on także bardzo nowoczesny i oryginalny wygląd całego budynku.