Jak wybrać obrazy do salonu?

obrazy do salonu

Każdy lubi urozmaicić wnętrze oryginalnymi dodatkami. Pozwala to wyrazić własny styl i poczuć się bardziej komfortowo w swoim mieszkaniu. Jedną z najpopularniejszych dekoracji do salonu są obrazy. Co warto wziąć pod uwagę przed ich zakupem?

Gdzie powiesić obrazy?

Oglądając obrazy do salonu należy zastanowić się, czy dysponuje się dobrym miejscem do zawieszenia ich. Najlepiej będą się prezentowały:

  • nad sofą – to charakterystyczne miejsce relaksu, umieszczenie obrazów w tym miejscu nada wnętrzu harmonii,
  • nad komodą – mogą stanowić uzupełnienie stojących na niej dodatków, takich jak wazon czy figurki,
  • nad stołem – uprzyjemnią spożywanie posiłku.

Należy pamiętać o zachowaniu umiaru podczas wybierania ozdób, ponieważ zbyt duża ilość może przysłonić aranżację pomieszczenia i wyglądać kiczowato. Kilka skomponowanych ze sobą dodatków wystarczy, by udekorować wnętrze i nie wywoływać poczucia przytłoczenia oraz chaosu.

Jaki rozmiar obrazu do salonu?

Obrazy do salonu mogą mieć różne rozmiary. Ten czynnik powinien być zależny od ilości dostępnego miejsca. Czasami w przypadku większej przestrzeni lepiej jest wybrać kilka małych, zawieszonych obok siebie obrazów, niż jeden duży. Stworzą one oryginalną i spójną kompozycję. Między obrazami mogą wisieć także inne elementy, np. lustra.

obrazy do salonu

Materiał ramy

Ramy w obrazach do salonu mogą być wykonane z różnych materiałów. Ich wybór zależy od preferencji posiadacza oraz charakteru wnętrza. Decydując się jednak na zawieszenie w salonie kilku obrazów, warto pamiętać o tym, że wszystkie ramy powinny być wykonane z tego samego materiału i mieć ten sam kolor. To sprawi, że całość będzie spójna. Popularne są ramy wyprodukowane z klasycznego drewna, a także bardziej nowoczesne z metalu czy stali.

Podsumowanie

Pokój dzienny jest miejscem, w którym domownicy spędzają większość czasu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie dodatki, dzięki którym przebywanie w pomieszczeniu będzie przyjemniejsze. Obrazy do salonu są zawsze dobrą opcją, o ile będą odpowiednio dobrane do stylu wnętrza.