Sztuka Rembrandta

obrazy rembrandta

Żyjący i tworzący w baroku Rembrandt pewnie by się nie spodziewał, że jego obrazy będą mogły być zawieszone na ścianach każdego mieszkania, czy pomieszczenia. I to nie tylko w formie reprodukcji na płótnach. Okazuje się, plakat to doskonałe rozwiązanie, by być bliżej wielkiej sztuki, co niezwykle uszlachetnia.

Różne motywy, różne rozmiary, jakość niezmienna

Plakaty z dziełami Rembrandta to sama w sobie sztuka łączenia wielkiej twórczości z prostą formą, jaką jest plakat. Prosta nie znaczy gorsza. Plakaty są wydrukowane na najwyższej jakości papierze. Do wyboru jest rozmiar i motyw – liczne portrety i autoportrety, w tym również grafiki. Na obrazach, w tym i na plakatach, uwiecznione zostały również sceny rodzajowe i motywy biblijne. Rozmiar plakatu można dobrać w zależności od potrzeb i preferencji. Nie wpłynie to na jakość wizerunku.

Rembrandt – obrazy na długi lub krótki czas

obrazy rembrandta

Plakaty świetnie nadają się do aranżacji wnętrz. Obrazy Rembrandta (https://www.galeriaplakatu.com/rembrandt) takie jak „Lekcja  anatomii doktora Tulpa”, „Zdjęcie z krzyża”, czy „Burza na Jeziorze Galilejskimi”  potrafią zmienić zupełnie atmosferę pomieszczenia. Dzieła sprzed kilku wieków, z realistycznym przedstawieniem twarzy ludzi z epoki, rodzajowych scen lub pejzaży  nadają ascetycznemu, nowoczesnemu wnętrzu eklektyczny charakter. Mogą zadziwić i zachwycić jednocześnie. Plakat nadaje się świetnie to tego typu eksperymentów, gdyż nie jest to inwestycja droga, nawet jeżeli zostanie oprawiona. Ten typ dekoracji ścian prowokuje wręcz do częstych zmian, ale bynajmniej nie ze względu na wysoką jakość wydruku plakat  może służyć latami.

Rembrandt obrazy swoje tworzył zazwyczaj na zamówienie. Plakaty też wystarczy zamówić, a przyjdą do domu w bezpiecznym opakowaniu w formie tuby.