Science-fiction na wesoło – gadżety wnętrzarskie z serialu TV

Rick and Morty Get Schwifty - ceramiczne kubki — kopia

Po co te pomysły?

Rzeczywistość w Ricku i Mortim jest kolorowa, jednak z każdego zakątka wyłaniają się stwory, mutacje, którym może przeciwstawić się tylko geniusz wynalazczy Ricka. Wpada on ze swoim wnukiem w tarapaty międzygalaktyczne z udziałem potworów, kosmicznych king kongów z różnych światów oraz przekształcających się substancji. Mobilność geniusza idzie w parze z jego pomysłowością i umiejętnością wyjścia z każdej opresji dzięki swoim patentom. Dlatego cztery sezony telewizyjnego serialu młodzieżowego od 2013 roku to jednocześnie tysiące gadżetów i wynalazków będących częścią fabuły.

Jakie to Rick and Morty gadżety?

Rick i wnuk żyją w amerykańskiej społeczności, dlatego niektóre wynalazki mają zastosowanie w sytuacjach życiowych, jak specyfik na uczucie, które chciał w koleżance obudzić Morty, co jednak skutkowało zawirusowaniem szkoły oraz powszechną egzaltacją.

Znany jest kabel międzywymiarowy, służący do podróży z goglami międzywymiarowymi czy akumulator mikrofal. Wśród sprzętu zaawansowanego technologicznie znajdują się roboty oraz drony, jak: Butter Robot czy Tiny Rick lub Toxic Rick and Morty. W arsenale obronnym jest też skoncentrowana ciemna masa.

W prywatnym rankingu znajdują się buty na grubej podeszwie, zapewniające poruszanie się w pionie, poziomie itd. oraz unoszący się fotel na paliwo gazowe.
Wiele tych historii odwzorowano na rozmaitych przedmiotach. Fani mogą kupić gadżety z serialu Rick and Morty, jak: kubki z przeróżnymi nadrukami, otwieracze do butelek, magnesy, pokrowce, całą gamę plakatów, długopisy słynne Pickle Rick czy różne figurki (Funko Pop).