Jak wybrać obrazy do pokoju małego dziecka i tego trochę starszego?

Pokój dziecka to jego oaza. Warto zadbać, by był nie tylko funkcjonalny, ale również piękny. Jednym z elementów dekoracyjnych, które mają ogromne znaczenie są obrazy. Jak wybrać obrazy do pokoju małego i trochę starszego dziecka?

Pokój malucha

Już od pierwszych dni dziecko powinno spędzać czas w pokoju, który jest stworzony z myślą o małym człowieku. Dodatki, takie jak obrazy oraz inne dekoracje mają ogromne znaczenie. To one kształtują przestrzeń oraz poczucie estetyki w człowieku. Wprowadzają kolor, radość.

Wybierając obrazy do pokoju dziecięcego warto skoncentrować się na bajkowych postaciach, które już od małego będą wzbudzały sympatie malucha. Misie, zwierzątka czy kolorowe samochody na pewno spodobają się naszemu dziecku.

Pokój starszego dziecka

Wybierając obrazy do pokoju dziecięcego należy dostosować je do wieku dziecka. O ile u młodszych dzieci to rodzice samodzielnie decydują, jak ma wyglądać królestwo malucha, tak w pokoju starszych pociech koniecznie należy uwzględnić zdanie dziecka.

W pokoju starszaka na ścianie mogą znajdować się zwierzęta, samochody czy mapa świata ułożona ze zwierząt. Wszystko zależy od tego, czym dziecko jest zainteresowane. Można wybrać również obrazy, które mają wartość poznawczą. Krajobrazy górskie, morskie czy nieznane dziecku państwa to nie tylko uczta dla oczu, ale również element, który rozbudzi ciekawość dziecka.

Dzięki obrazom do pokoju dziecięcego wkracza radość, kolor, pozytywne emocje. Obrazy to nie tylko element dekoracyjny. Ich zadaniem jest rozbudzanie ciekawości oraz poczucia estetyki.