Lawenda tworzy styl prowansalskich obrazów

Prowansja to kraina, skąd na cały niemalże świat rozprzestrzeniła się sława tej niepozornej rośliny. Lawenda, bo o niej mowa, to nie tylko niezwykłej i niebanalnej urody kwiat, lecz także zapach, o którym nie sposób zapomnieć.

Lawenda na obrazie

Obrazy styl prowansalski przedstawiają lawendę na różne sposoby. Pierwszym z nich jest świeża lawenda, na początku czerwca, kiedy to znajduje się w rozkwicie. Listki są jasnozielone, niekiedy przyprószone szarością, a kwiaty mają głęboki odcień. Zdjęcia ukazujące pojedynczą roślinę, często z zapylającym owadem to warta rozważenia propozycja na ścianę przedpokoju lub salonu.

Drugim spektakularnym obrazem jest pole pełne lawendy w rozkwicie. W Prowansji można zaobserwować efekt lawendowego dywanu, który ciągnie się po horyzont. Uprawne pola tej rośliny są malownicze, kiedy kwiaty rozkwitają w pełni. Jeśli dodać doń słońce skłaniające się ku zachodowi i osobę prowadzącą rower nieopodal ścieżki otrzymujemy ujęcie przenoszące oglądającego w pobliże Marsylii.

Do kuchni można wybrać obraz przedstawiający wiązkę ściętej lawendy. Nie wolno zapominać, że nasza roślinna bohaterka to także przyprawa. Dodajmy, że bardzo intensywna i ciekawa. Wiązka lawendy świadczy o rozeznaniu kulinarnym gospodarzy.

Zapach lata i Prowansji

Niestety, dotychczas nie wymyślono pachnących obrazów. Mimo to nie trzeba rezygnować z zapachowych doznań prosto z prowansalskich pól. Może spróbować umieścić niedaleko obrazu wiązkę zasuszonej lawendy lub delikatną kulę zapachową?

Obrazy w stylu prowansalskim dostępne na Arttor.pl.