Nowoczesne obrazy w ramach do salonu

Współczesny wystrój wnętrz jest bardzo nowoczesny. Cenimy sobie wnętrza które coś wyrażają, które pokazują charakter domowników. Wszystkie elementy wyposażenia wnętrz są ważne, ale nie można też zapominać o dodatkach do wnętrz, które nadają im stylu.

Idealna ozdoba ścian – obrazy w ramach

Jedną z najpopularniejszych form zdobienia ścian w salonie i nie tylko są obrazy. Mogą one mieć dowolną wielkość, kształt, znaczenie, najważniejsze by pasowały do stylu tego pomieszczenia. Można także zadecydować czy chcemy mieć na ścianach obrazy bez ram w antyramach czy też w tradycyjnych ramach. Można jednak śmiało stwierdzić, że obrazy oprawione w ramkach są o wiele efektowniejsze i ładniejsze, niż te, które ich nie posiadają.

Kolor ramy ma znaczenie

Przy zakupie obrazu w ramie, warto zwrócić uwagę na wielkość i kolor ramy. Ramy mogą być drewniane lub aluminiowe, dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. W nowoczesnych salonach sprawdzą się obrazy w ramach czarnych, srebrnych i złotych, mogą one być wykończone na wysoki połysk dzięki temu będą jeszcze bardziej efektowne. Kolor ramy obrazu powinien być dopasowany do kolorystyki ścian, ramy powinny się na ich tle odbijać.

Tematyka obrazów ściennych

To na jaką tematykę obrazów się zdecydujemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas. Jeśli nasz salon jest bardzo nowoczesny, wtedy będą do niego pasować obrazy trójwymiarowe, awangardowe i utrzymane w stylu glamour. Dużą popularnością cieszą się również obrazy w formie portretów, mają one ponadczasowy charakter.