Zalety plakatów

plakat dzien swira

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach plakaty zyskały na popularności i stały się niezbędne w wystroju wielu mieszkań i pomieszczeń. Co stoi za fenomenem plakatów? Dlaczego ludzie je kupują?

Są niedrogie

Plakaty są tańsze od większości ozdób, które można powiesić sobie na ścianie. W wielu wypadkach są one drukowane na zamówienie, a ceny pojedynczych egzemplarzy zaczynają się nawet od 19 złotych. Nie jest to duża inwestycja, więc jeśli plakat się znudzi lub w rzeczywistości okaże się mniej dopasowany do wystroju, niż wydawało się kupującemu – to zawsze można go po prostu wyrzucić i nie przejmować się nim dłużej.

Są lekkie

plakat Jolka
Plakaty są lekkie. Przykładem mogą być plakaty PRL. Każdy z nich to po prostu zadrukowana kartka. Nie ma tu mowy o ciężkich płótnach i podobraziach. Plakat można włożyć w leciutką ramę lub antyramę i powiesić na ścianie. Z racji niewielkiej wagi nie trzeba przejmować się dyblami i kołkami. Plakat można przymocować do ściany za pomocą zwykłej taśmy klejącej albo taśmy montażowej.

Uczą historii – plakaty propagandowe

Plakaty propagandowe są przykładem tego, jak elementy historyczne wkraczają w naszą codzienność. Coś, co kiedyś wisiało na ulicach i było obiektem drwin, obecnie jest chętnie wieszane w domach. Plakaty PRL są traktowane jako ciekawostka i okazja do wspomnień tych czasów, które są już za nami i nigdy nie wrócą. To też okazja do rozmawiania i poruszania trudnych tematów. Przy okazji są też świetną ozdobą, która dowodzi przewrotnego poczucia humoru właściciela.